Máte již svůj účet?

Přidat

Marie Hovorková

Klasická kytara a staré nástroje
Sólisté
Marie Hovorková

MgA. Marie Hovorková

Pochází z rodiny hudebníků. První vzdělávání získává od svého otce Miroslava Šmerdy, který byl violoncellistou – koncertním mistrem Janáčkovy opery v Brně.

Hru na kytaru studovala na brněnské konzervatoři ve třídě prof. Arnošta Sádlíka, v dalším studiu pokračovala v německém Výmaru na Vysoké hudební škole Fr. Liszta, kde byla pět roků žákyní prof. Rolanda Zimmera.

Je držitelkou první ceny soutěže pořádané při kytarovém festivalu v maďarském Esztergomu. Ve XX. ročníku prestižní kytarové soutěže Concours international de Guitare Radio France v Paříži získala druhou cenu.

Kytaristka Marie Hovorková patří mezi přední koncertní umělce tohoto nástroje v České republice. Věnuje se zejména komorní hudbě, vystupuje s Petrem Pomklou, prvním flétnistou Státní filharmonie Brno - vizte dole "Jiná webová prezentace". Spolu s ním a s pěvcem Vladimírem Richterem, který je významným specialistou na autentickou interpretaci staré hudby a který se věnuje i soudobé vokální tvorbě, založili vokálně instrumentální soubor Ensemble poétique.

MgA. Marie Hovorková působí pedagogicky na konzervatoři v Brně jako profesorka hry na kytaru (interně od roku 1987). Za tuto dobu vychovala řadu kvalitních hráčů a učitelů, kteří působí na hudebních školách v České republice i v zahraničí.Region: Jihomoravský kraj

Jiná webová prezentace

Copyright © 2011 ČESKÁ KYTARA s.r.o. Všechna práva vyhrazena.