Máte již svůj účet?

Přidat

Matěj Freml

Klasická kytara a staré nástroje
Sólisté

se narodil 1982 v Teplicích, vyrůstal však ve Zruči nad Sázavou, kde ve věku osmi let začal hrát na kytaru u svého otce Jiřího Fremla na tamní základní umělecké škole. V letech 1996-2002 studoval Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením v Praze ve třídě Václava Kučery, poté Konzervatoř v Pardubicích, kde v roce 2004 absolvoval u Petra Saidla. Ve stejném roce nastoupil jako první student do kytarové třídy prof. Martina Myslivečka a doc. Mgr. Vladislava Bláhy, ArtD na Janáčkově akademii múzických umění v Brně (dále jen JAMU v Brně). V akademickém roce 2007/2008 byl na stáži na Hochschule für Musik FRANZ LISZT v německém Weimaru ve třídě Prof. Thomase Müller-Peringa. 2009 dokončil magisterské studium na JAMU v Brně, kde nyní pokračuje ve studiu doktorandském pod vedením doc. Barbary Willi, PhD. Zároveň studuje komorní hudbu v programu Aufbau B s Patrickem Vacíkem na Hochschule für Musik FRANZ LISZT ve Weimaru u Prof. Thomase Müller-Peringa.

Během svého hudebního života se Matěj Freml zúčastnil mnoha mezinárodních soutěží, kde získal řadu významných ocenění ("Mezinárodní kytarové bienále Kutná Hora", "Guitar Art Festival" – Bělehrad / Srbsko, "John Duarte Competition" – Rust / Rakousko, "Concorso Mercatali" – Gorizia / Itálie, "Guitar Competition J. K. Mertz" – Bratislava / Slovensko, "Split Guitar Festival" – Split / Chorvatsko, a další).

Jako sólista i komorní hráč (Duo Siempre Nuevo a duo kytara - zpěv s Markétou Mátlovou) koncertuje po celé České republice i v zahraničí a je zván na kytarové festivaly (Vídeň, Rust, Praha, Weikersheim, Bratislava, Dolný Kubín, Mikulov, Kutná Hora a další).Region: Středočeský kraj

Město: Zruč nad Sázavou

Adresa: Spojovací 767

Mobil: +420 604 155 978

Skype: matej.freml

Facebook: http://www.facebook.com/matej.freml

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Oficiální prezentace

Copyright © 2011 ČESKÁ KYTARA s.r.o. Všechna práva vyhrazena.