Máte již svůj účet?

Přidat

Miloš Šír

Klasická kytara a staré nástroje
Sólisté

Miloš Šír

Narodil se 11. 8. 1975 v Jilemnici. Zde absolvoval základní školu a rovněž místní Lidovou školu umění, kde se od svých šesti let ve třídě Jiřího Jelínka věnoval hře na klasickou kytaru. Ve 13 letech byl přijat na pardubickou konzervatoř do kytarové třídy prof. Stanislava Juřici. Po složení maturitní zkoušky v roce 1993 pokračoval ve studiu pardubické konzervatoře ve třídách prof. Petra Saidla a prof. Stanislava Juřici. Studium konzervatoře ukončil v roce 1995 orchestrálním absolventským koncertem a absolventskými zkouškami s celkovým prospěchem 1,0. Během studia konzervatoře absolvoval desítky koncertních vystoupení, sólových či jako člen různých komorních uskupení.  Od roku 1989 se také každoročně aktivně účastnil mezinárodního kytarového festivalu v Mikulově, v rámci kterého navštěvoval mistrovské třídy renomovaných lektorů (Gordon Crosskey, Jozsef Eötvös, Thomas Offermann, Pavel Steidl, Jens Wagner, Leo Witoszynskyj ad.). Vystupoval rovněž na koncertech festivalových účastníků.

V roce 1995 byl přijat na Vysokou hudební školu Franze Liszta v německém Výmaru, kde studoval nejprve ve třídě Thomase Offermanna, později ve třídě Prof. Jürgena Rosta. Vysokoškolské studium hudební pedagogiky dokončil v roce 1999. Nabité jazykové znalosti zúročil v roce 2000 složením Všeobecné státní zkoušky z jazyka německého. I během studia na vysoké škole se již jako člen organizačního týmu účastnil Kytarového festivalu v Mikulově.

Po návratu do České republiky nastoupil v roce 1999 na místo učitele hry na kytaru na Základní uměleckou školu Pardubice, Havlíčkova 925, kde působí dodnes, od roku 2001 ve funkci zástupce ředitele pro hudební obor. Ve své působnosti má mj. každoroční organizaci desítek koncertů či jednotlivých postupových kol soutěží, vyhlašovaných MŠMT ČR pro žáky ZUŠ. Soutěží se často účastní i jako člen odborných porot. Ve spolupráci s nahrávacími studii se na pozici hudebního režiséra podílel na vzniku několika kompaktních disků předních českých i zahraničních kytaristů (Petr Saidl, Guitar4mation, Anna a Jan Hronovi). Od roku 1999 rovněž pedagogicky působí na kytarovém oddělení pardubické konzervatoře.

V roce 2007 převzal s kolegy z realizačního týmu vedení a organizaci mezinárodního Kytarového festivalu Mikulov, jednoho z nejstarších a nejvýznamnějších kytarových festivalů ve střední Evropě.

Je ženatý, má jednu dceru.Region: Pardubický kraj

Copyright © 2011 ČESKÁ KYTARA s.r.o. Všechna práva vyhrazena.