Máte již svůj účet?

Přidat

Patrick Vacík

Klasická kytara a staré nástroje
Sólisté

Patrick Vacík
*1984

narodil se v německém Kemptenu a vyrůstal v Mnichově, kde se ve svých 11ti letech začal věnovat hře na kytaru. Od roku 2000 studoval ve třídě Václava Kučery na Pražské konzervatoři. Studium v Čechách dokončil absolutoriem na Pardubické konzervatoři v roce 2006 u Petra Saidla, načež se vydal za studiemi do Německa. Ještě ve stejném roce se stal studentem Hochschule für Musik FRANZ LISZT Weimar, kde pod vedením prof. Thomase Müller-Peringa získal v roce 2009 umělecký diplom. Nyní pokračuje u stejného profesora v postgraduálním studiu pro komorní hru (Aufbau B v duu s Matějem Fremlem) a zároveň navštěvuje sólové hodiny u prof. Ricarda Gallena. Od září 2010 je profesor Pražské konzervatoře.

Patrick Vacík se během svých studií úspěšně zůčastnil mnohých národních i mezinárodních soutěží (Dolný Kubín (2001, 2006), České Budějovice (2001, 2004), Kutná Hora (2002, 2004), "Guitar Art Festival" – Bělehrad / Srbsko, "John Duarte Competition" – Rust / Rakousko, "Concorso Mercatali" – Gorizia / Itálie, a další).

Od roku 2006 je členem Pražského kytarového kvarteta, se kterým již absolvoval řadu koncertů v Čechách i v zahraničí (SRN, Litva, Polsko, Slovensko, Anglie). Společně s Matějem Fremlem založil duo Siempre Nuevo.Region: Hlavní město Praha

Jiná webová prezentace

Jiná webová prezentace

Copyright © 2011 ČESKÁ KYTARA s.r.o. Všechna práva vyhrazena.