Máte již svůj účet?

Přidat

Petr Saidl

Klasická kytara a staré nástroje
Sólisté

Petr Saidl

Patří mezi nejvyhledávanější české kytaristy a pedagogy. Od roku 2006 je ředitelem Mezinárodního kytarového bienále s mistrovskými kurzy Kutná Hora.

Petr Saidl studoval na Konzervatoři v Pardubicích u Stanislava Juřici a na Vysoké hudební škole Franze Liszta ve Výmaru u Prof. Rolanda Zimmera, Prof. Jürgena Rosta a Prof. Moniky Rostové. Aktivně se zúčastnil řady kytarových kurzů, kde navštěvoval mistrovské třídy renomovaných pedagogů (G. Crosskey, J. W. Duarte, H. Käppel, C. Cotsiolis, M. I. Siewers, W. Lendle). Je držitelem řady ocenění z národních a mezinárodních soutěží. V roce 1990 byl zařazen na prémiovou listinu Českého hudebního fondu.

V roce 1993 zahájil svoji pedagogickou činnost na pardubické konzervatoři, kde od roku 2007 vede kytarové oddělení. Jeho studenti obsazují čelní příčky v prestižních kytarových soutěžích u nás i v zahraničí. Pravidelně vede mistrovské kurzy na významných kytarových festivalech, spolupracuje s hudebními nakladatelstvími a je zván do porot kytarových soutěží. Jako sólista i jako člen různých komorních seskupení, nejčastěji s houslistou Bohuslavem Matouškem, violistou Milanem Řehákem a také jako člen kytarového kvarteta "Guitar4mation", koncertoval v Čechách, Německu, Rakousku, Polsku, Řecku, Švýcarsku, na Slovensku a v Itálii.

Petr Saidl působil na mnoha festivalech, např. Carinthischer Sommer, Allegro Vivo, Mladé pódium, Kytarový festival Mikulov, Forum Gitarre Wien, Aschaffenburger Gitarrentage, Bonner Meisterkonzerte, Kytarový festival v Nitře, Slaska jeseň gitarova – Tychy, Bratislavské kytarové dny, Kytarový festival rádia ORF, Festival Muzyki Wiedenskej Wroclaw, Siegel Konzerts Gitarre München, Kytarový festival Wroclav, Saitensprunge ad. Řada snímků vznikla ve spolupráci s Českým rozhlasem, rozhlasovou a televizní stanicí ORF. Natočil dvě sólová CD, dvě s kytarovým kvartetem "Guitar4mation" a další s violistou M. Řehákem.Region: Pardubický kraj

Jiná webová prezentace

Copyright © 2011 ČESKÁ KYTARA s.r.o. Všechna práva vyhrazena.