Máte již svůj účet?
10. Říjen 2012
Česká kytara

blaha-sVychází kniha Vladislava Bláhy: Dějiny kytary s přihlédnutím k literatuře nástroje.

Celý článek
Aktivity
19. Březen 2012
Česká kytara

concertino-praga-sČtyřicátýsedmý ročník Mezinárodní rozhlasové soutěže mladých hudebníků Concertino Praga 2013 byl vyhlášen v kategoriích KLAVÍR - HOUSLE - VIOLONCELLO - KLASICKÁ KYTARA.

Celý článek
Aktivity
15. Březen 2012
Česká kytara

music-point-sSmyslem projektu - původně jen letního a letos již celoročního - je dát písničkářům či kapelám možnost, aby si zahráli v Klubu Leitnerova, na akcích pro rodiny s dětmi, na velkých slavnostech, trzích a festivalech v Brně či během léta na zajímavých místech v centru jihomoravské metropole.

Celý článek
Aktivity
19. Leden 2012
Vilém Spilka

django-reinhardtSpecifičnost jazzové harmonie je způsobena několika faktory, mimo jiné i extenzívním používáním septakordů a vyšších akordických tenzí.

Celý článek
Seriály
22. Prosinec 2011
prof. Štěpán Rak

stepan-rak-sČím dokonaleji zvládneme tyto základy, které se nám mohou zdát zdlouhavé a nezáživné, tím úspěšněji se budeme umět vyrovnat s požadavky pětiprstové techniky hry pravé ruky, v níž má malíček svou jedinečnou a nezastupitelnou funkci.

Celý článek
Seriály
22. Prosinec 2011
Martin Celhoffer

sixtus-rauwolf-lute-sLoutna má své etymologické i konstrukční kořeny v arabské loutně. Zabývat se podrobně transformací arabské loutny na loutnu používanou ve středověké Evropě by zabralo celou studii. Proto se omezíme pouze na základní informace.

Celý článek
Seriály
17. Listopad 2011
Vilém Spilka

django-reinhardt-sObsáhnout tak široké téma, jakým jazzová kytara bezesporu je, se v jednom článku zdá být skoro nemožné. Tento stručný úvod proto odstartuje sérii příspěvků zabývajících se fenoménem kytary v jazzu z různých hledisek.

Celý článek
Seriály

Copyright © 2011 ČESKÁ KYTARA s.r.o. Všechna práva vyhrazena.