Máte již svůj účet?

Mezinárodní letní škola staré hudby - 24. ročník

Nejstarší a nejrozsáhlejší kurz staré hudby v České republice

Akce se koná ve Španělské konírně státního zámku Valtice a ve farním kostele.

Loutna - kytara - Lektoři:

Brian Wright (Velká Británie)
je absolventem londýnské Trinity College of Music, nástrojovou hru studoval u A. Rooleye, A. Kramerové a M. Jesseta, skladbu u A. Gilberta. Jako interpret i lektor koncertoval a působil v USA (hudební centrum při Cornell University), po celé Evropě i na Dálném Východě. Jeho skladby a úpravy, vydané English Lute Society a Societé Française de Luth, hrají významní loutnisté a kytaristé; doma i v cizině pořídil řadu rozhlasových a televizních nahrávek, s J. Griffetem natočil CD původních písní ke hrám W. Shakespeara. Mezi jeho pedagogické zájmy patří sólová renesanční a barokní loutna a hra Dowlanda, Bacha a Weisse na moderní klasickou kytaru. Zajímá se také o hru kytarové hudby raného 19. století na původní nástroje.

Miloslav Študent (Česká republika)

arciloutna, loutna, barokní kytara

se již za svých studií hudební vědy a estetiky (Masarykova Univerzita v Brně) věnoval intenzivně otázkám provozovací praxe hudby 16. - 18. století. Ve stejné době založil a vedl ansámbl Flores Musicae (spolu s M. Koženou, V. Richterem a V. Mikuláškovou), s nímž nastudoval a uvedl řadu novodobých premiér zapomenutých mistrovských děl. Hru na loutnu začínal jako samouk a zdokonaloval se na kursech (S. Juřica, L. Contini, A. Bailes, H. Smith, S. Stubbs) a následně tříletým studiem v Itálii u R. Giniho (Laboratorio permanente di ricerca sulla musica italiana del XVII secolo, Civica Scuola di musica di Milano), kde absolvoval 1998 a roku 2002 tamtéž získal diplom hry na loutnu ve třídě Paula Beiera. Od roku 2002 vyučuje hru na loutnu na Akademii staré hudby při Ústavu hudební vědy Masarykovy univerzity v Brně, jejímž vedením byl pověřen roku 2004. V roce 2003 vedl specializované semináře na Accademia internazionale della musica di Milano. V roce 2004 byl uměleckým ředitelem festivalu barokní opery ve Valticích, pro který tehdy i v následujícím roce připravil hudebně taneční představení Duel zpěvu a tance a Festino.

Jako loutnista má na svém kontě spolupráci s řadou sólistů (M. Kožená, J. Lewitová, B. Zanichelli, M. Hugget, E. Machová, R. Gini, M. Pospíšil) a s ansámbly (Ensemble Concerto Milano, Capella Regia Musicalis Praha, Musicalische Compagney Berlin, Ritornello Praha, Ensemble Galatea, Teatro Franco Parenti Milano, La Gambetta), s nimiž koncertoval kromě Evropy také v Jižní Americe. Vystupuje také sólově a nahrává pro různé gramofonové společnosti, rozhlas, TV a film. Věnuje se rovněž hře na violu da gamba.

Podrobné informace o programu, třídách a celém průběhu budou postupně doplňovány a zpřesňovány na stránkách MLŠSH
www.early-music.cz/

Místo konání

ValticeValtice

7 červenec 2012
15 červenec 2012

Copyright © 2011 ČESKÁ KYTARA s.r.o. Všechna práva vyhrazena.