Máte již svůj účet?

Dějiny kytary s přihlédnutím k literatuře nástroje

10. Říjen 2012
Česká kytara

Dovolte, abychom Vás informovali, že JAMU v Brně vydala knihu Vladislav Bláha: Dějiny kytary s přihlédnutím k a literatuře nástroje (271 stran formátu A4), cena 350 Kč.

Je to v historii vůbec poprvé (a to jak v České republice, tak i ve všech slovanskými jazyky mluvících zemích), kdy byly knižně zpracovány a vydány kompletní dějiny kytary. Kniha je zpracována dle nejnovějších vědeckých poznatků v této oblasti.

O knize Dějiny kytary řekli:

Prohlédl jsem si tu knihu a byl jsem ohromen tou celou velmi náročnou prací a množstvím obsažených detailů. Je to opravdu úžasné."

(SCOTT TENNANT, jeden z nejvýznamnějších světových pedagogů a osobností v oblasti kytarové hry, autor celosvětového pedagogického bestselleru Pumping Nylon, nositel americké GRAMMY, při křtu knihy v Brně 8. 8. 2012)

„Velmi potřebná a zdařilá práce, která po dlouhá léta chybí ve výuce Dějin a literatury hlavního oboru na vysokých a dalších hudební školách."

(ŠTĚPÁN RAK, profesor AMU V Praze, koncertní umělec)

Popis knihy:

Dějiny kytary vzhledem k jejich délce, počtu historických artefaktů, vyobrazení, literatury i k šíři jejího použití a rozšíření jsou velmi zajímavé. Autor se snažil zpracovat nové výzkumy a poznatky v oblasti kytarové historie, které upravují náhled na některá období historického vývoje kytary a jejich předchůdců. Kniha je doplněna také kapitolami, které jsou spojeny s historií nástroje pouze nepřímo, ale úzce s ní souvisí (vývoj výroby strun, přehled kytarových škol, stručný náhled do úlohy kytary v oblasti flamenca). Publikace zaplňuje mezeru ve výuce dějin a literatury nástroje na vysokých školách i konzervatořích, je samozřejmě vhodná i pro učitele ZUŠ.

Objednávka knihy:

Knihu je možno objednat na: http://e-shop.jamu.cz/dejiny-kytary-s-prihlednutim-k-literature-nastroje.html nebo poštou na:

Ediční středisko JAMU
Novobranská 3
662 15 Brno

Tel.: 54259 2206 (Václav Kovář, Dr. Stejskalová)
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Aktivity

Copyright © 2011 ČESKÁ KYTARA s.r.o. Všechna práva vyhrazena.